Web sitemize hoşgeldiniz.

Akneye Meyilli Olan Ciltler Hangi Tür Maske Kullanmalıdır?

13 Eylül 2018

Yağlı olan ciltlerde akne meydana gelme ihtimali çok daha yüksektir. Bunun yanı sıra çok kuru olan ciltlerde de muhakkak kızarıklıklar ve farklı tahriş izleri ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle uygulamış olduğunuz bakım malzemelerinin muhakkak cilt türünüze uygun olarak seçilmesi gerekmektedir.

Doğal Maskeler: Cildinizde yer alan sorunların her birini kısa sürede tamamen doğal içerikler ile çözüme kavuşturma imkanını elde edebilirsiniz. Doğal içerikli olan maskeler ile elde edeceğiniz etki çok daha hızlı ve yoğun olacaktır. Sivilce maskesi doğal olduğu zaman cildinizde etki göstermesi sizin için daha kolay bir hale gelecektir.

Maske Uygulamaları ile Cildinizi Normale Döndürün

Akne için evde yapılan etkili maskeler konusu hakkında bilgi almak isteyen kişilerin şu detaylara bir göz atmaları gerekmektedir;

  • Öncelikli olarak bakım rutininize kesinlikle kili eklemelisiniz. Kilin kurutucu etkisini en aza indirmek isterseniz içerisine az da olsa süt ekleyerek içeriğin sertliğini azaltabilirsiniz.
  • Nem seviyesini artırabilmek için muhakkak gül yağı ile de karışım hazırlamalısınız. Son senelerde en sık kullanılan ve nem veren ürünlerin başında gül yağı gelmektedir.

Sivilce giderici maske konu başlığı altında da bu öneriler işleme alınabilir. Maske uygulamasının öncesinde el bileğinizin içinize karışımı uygulamalı ve alerjik bir reaksiyon meydana gelip gelmeyeceğini kontrol etmelisiniz. Alerjik reaksiyon meydana gelirse bol su ile yıkamalı ve kesinlikle yüzünüze temas ettirmemelisiniz.

Yağlı Ciltlere Uygun Bakım Önerileri Nelerdir?

Yağlı ciltler için sivilce maskesi önerisinin dışında uzmanlar tarafından belirtilmiş olan diğer bakım önerilerine de kesinlikle uyum sağlanmalıdır;

  • Günlük olarak 2 defa olmak koşulu ile muhakkak yıkama işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
  • Temizleme işlemlerini aksatırsanız direkt olarak sivilce ve siyah nokta gibi sorunlar ile karşı karşıya gelebilirsiniz.
  • Nemlendirme konusunda genel olarak yaz mevsimlerinde jel içerikli olan

Akne için evde yapılan etkili maskeler kapsamında ve beslenmeniz ile alakalı uzmanların vermiş olduğu önerileri yerine getirirseniz elde edeceğiniz sonuç çok daha kapsamlı ve net olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ