Web sitemize hoşgeldiniz.

Aşk Evliliği Mi Mantık Evliliği Mi

22 Haziran 2018

Evlilik yapmak, ömür boyu bir insanla aynı hayatı paylaşabilmek hayat boyunca verilecek en zor karardır. Bu kararı almadan önce her şeyi sürekli düşünmek gerekir. Evlenmek için yeterli sorumluluğu almak için hazır olmak gerekir. Buna hazır olmak birden gelişebilecek bir durum değildir. Evlilik gibi uzun bir yola çıkmadan önce kendinize sormanız gereken en önemli soru, aşk evliliği mi mantık evliliği mi? Yapmak istiyorsunuz. Bunların arasında oldukça büyük farklar vardır. .

Aşk ve Mantık Evliliği Arasında Ki Farklar

  • Aşk evliliği yapanlar bilirler ki, çoğu zaman ben bunu nasıl yapmışım diye ilerleyen yıllarda düşünmeye başlarlar. Fakat mantık evliliği yapan kişiler asla akıllarının almayacağı işler yapmazlar. Her hareketlerinin farkındadır. Çünkü ayakları yere basıyordur.
  • Aşk evliliği mi, mantık evliliği mi? Derken kendini bir mantık evliliğinin içinde bulanlar bazen aşk evliliği yapmadıklarından yakınırlar. Fakat yine de mantık evliliğinin faydalarından her zaman yararlanırlar. Mantıkla yapılan bir evlilikte muhtemelen istediğiniz bir hayat üzerine kuruludur. Aşk evliliğinde ise sadece sevdiğiniz için bir kişi ile hayatınızı paylaşmış olursunuz. Kesinlikle belli beklentiler içerisinde değildir, bu evliliği yapanlar.
  • Aşk evliliğinde beklentiler olmasa da zaman için de aşkın bitmesi ile beklentiler başlayacaktır. Bu beklentiler karşılanmadığında sorunlar ortaya çıkacaktır. Mantık evliliğinde ise beklentiler üzerine kurulu bir evlilik olduğu için beklentiler üzerine tartışmalar yaşanmamaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ