Web sitemize hoşgeldiniz.

Çekmeköy Almanca Kursu

28 Haziran 2018

Ülkemizin şartlarında okullarda yabancı dil öğrenebilmek çok da mümkün olmadığından dolayı dil kurslarına yazılmak yabancı dil öğrenebilmek için şart olmuştur.

Özellikle küçük yaşlarda dil öğrenimine başlamak, dili öğrenme açısından çok daha faydalı olmaktadır.6 yaşından itibaren dil öğrenimine başlamak çocuk gelişimi ve dili öğrenmesi açısından tüm pedagoglar tarafından tavsiye edilmektedir.

Çocukların yabancı dil seviyelerini öğrenebilmek için özellikle İstanbul Çekmeköy Almanca kursu‘’Junior Seviye Tespit Sınavı’’adı altında gerek online gerekse yüz yüze seviye tespit sınavları gerçekleştirmektedir.

Bu tarz seviye tespit sınavı yaparak dil öğretmeyi ilke edinmiş pek çok dil kursu bulunmaktadır. Özellikle büyük metropol olarak adlandırdığımız şehirlerimizde dil kursları bu konu hakkında kendilerini baya geliştirmişlerdir.

Ancak bu seviye tespit sınavları yapılırken bu kursların Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı olması konusuna özellikle dikkat edilmeli, çocukların öğrenmelerinin en yüksek olduğu yaş aralıklarında müfredat ve öğretilecek dışına çıkılmamasına dikkat edilmelidir.(Yukarıda bahsettiğim Çekmeköy Almanca Kursu ilçe içerisinde barındırdığı dil kurslarının hemen hepsi Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı kurslardır)

Çocukların yabancı dili eğlenerek öğrenmesini sağlamak, çocukların sıkılmamasını sağlamak, eğitim konusunda yardımcı olacaktır. Özellikle yabancı dil öğretilirken çocuklara görsel ve işitsel materyaller kullanılması daha çok akıl da kalıcı olacağından öğrenme sürecini hızlandıracaktır.

Bu görsel ve işitsel materyallerin uygunluğunun denetlenmesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olmalı ve fotografik hafızaya yönelik olması yabancı dilin öğrenilmesi açısından çok önemlidir. Materyaller sadece dil öğrenmeye hitap etmemeli dili öğrenilecek ülkenin kültürel özelliklerini ve yaşam tarzını da içinde barındırmalıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ