Web sitemize hoşgeldiniz.

D3dx9_43.Dll Hatası Ne Demektir?

21 Ağustos 2018

D3dx9_43.Dll hatası genellikle oyunların kurulumunda karşılaşılan hatalardan biridir. DLL dosyalarından bazıları genel olarak nitelikleri bulunan bir yazılımın Windows dosyaları arasında oluşmaktadırlar. Bu genelde çok fazla yazılım geliştiricilik açısından fayda sağlayan bir durumdur. Fakat bazı kullanımlardan dolayı bazı problemler de ortaya çıkmaktadır. Bu problemler genellikle virüs bulaşması, ilgili Windows dosyalarında bozukluklar, bazı virüs programlarının bu dosyalar üzerinde bir tehtid oluşturması ve bazı dosyaların silinmesi gibi konulardır. Bu sorunlar genellikle bazı oyun yüklemelerinde de sorun olarak veya hata ekranları olarak karşımıza çıkacaktır. Bu tür hatalarla karşılaşıldığında DLL dosyası indirilip uygun olan yere kaydetmek sorunu çözmek için yardımcı olacaktır. D3dx9_43.dll download yapılarak yüklenebilir. İnternette sorgulandığında d3dx9_43.dll indir butonlarına rastlamak kolaydır.

DLL Nedir?

DLL dosya türü olarak bilinmektedir. Özellikle Windows uygulaması içinde barınan ve yazdırmaya yönelik komutların çalışmasına katkı sağlayan dosyalar olarak bilinir. Dinamik kitaplığa bağlı olarak dosya türünde bulunan DLL. EXE dosyalarına benzeyen küçük yazılımlardır.

D3dx9_43.Dll Hatası Çeşitleri Nelerdir?

D3dx9_43.Dll hatası bazı sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır bu sebepler ile ortaya çıkan hatalar şunlar olabilir:

  • “d3dx9_43.dll bulunamadı.”
  • “d3dx9_43.dll dosyası eksik.”
  • “d3dx9_43.dll erişim ihlali.”
  • “d3dx9_43.dll dosyasını kaydedemiyor.”
  • “C:\Windows\System32\d3dx9_43.dll bulunamıyor.”
  • “Mac Format Issue 234 başlatılamadı.
  • Gerekli bir bileşen eksik: d3dx9_43.dll. Lütfen Mac Format Issue 234 programını tekrar yükleyin.”

Bu hatalar ile karşılaşıldığında, C:/Windows/System32 dosyasına D3dx9_43.Dll dosyası indirerek yüklemeniz sorunu çözecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ