Web sitemize hoşgeldiniz.

E-Devlet ile TTNET Fatura Sorgulama İşlemi

24 Ağustos 2018

E-Devlet ile gerekli bütün bilgileri öğrenmemiz mümkündür. Bunlardan biri de TTNET’e ait borç, abonelik ve alacak bilgilerimizdir. E-Devlet TTNET fatura sorgulamayı nasıl yapabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet’e Nasıl Üye Olunur?

E-Devlet’e giriş yapabilmek için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler ve onlar ile nasıl giriş yapabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

  • Şifre ile Giriş: Şifre ile giriş yapabilmek için öncellikle bir PTT şubesine kimliğiniz ile gidip e-Devlet şifrenizi almanız gerekmektedir. Şifrenizi aldıktan sonra e-Devlet’e giriş yapabilmek için TC kimlik numaranız ile aldığınız şifreyi gitmeniz yeterlidir.
  • Elektronik İmza ile Giriş: Elektronik imza ile giriş yapabilmek için sisteme kayıtlı bir elektronik imzanız bulunmalıdır. Bunu da PTT şubelerinden gerekli ödemeler ile temin edebilirsiniz. Bu imzalar senelik olarak düzenlenmektedir. Size içinde elektronik imzanızın bulunduğu medya taşıma aygıtları (CD, SIM vb.) verilmektedir. Bunlar sayesinde e-Devlet’e giriş sağlayabilirsiniz.
  • Mobil İmza ile Giriş: Mobil imza ile giriş yapabilmek için öncellikle mobil imzanızı sisteme kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Mobil imza çıkarmak için mobil hattınızın bağlı olduğu operatöre gidebilirsiniz. Her operatöre göre alınan ücret değişmektedir. Tanımlanan mobil imza ile e-Devlet’e giriş sağlayabilirsiniz.
  • İnternet Bankacılığı ile Giriş: İnternet bankacılığı ile giriş yapabilmek için bu hizmeti sağlayan bankalardan birini kullanmalısınız. Eğer kullanıyorsanız, kendi internet bankacılığınıza giriş yaptıktan sonra üst tarafta “e-Devlet giriş” seçeneğini tıklayarak e-Devlet’e giriş sağlayabilirsiniz.
  • TC Kimlik Kartı ile Giriş: Yeni TC Kimlik Kartı’na sahip kişilerin o kart aracılığıyla e-Devlet’e giriş yapabilmeleri için bilgisayarlarında kart okuyucularının bulunması gerekmektedir. Ya da verilen PIN kodunu kullanarak giriş sağlayabilirler.

TTNET borç sorgulaması için girişlerde bütün seçenekler kullanıma açıktır.

E-Devlet Üzerinden TTNET Borcu Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet TTNET fatura sorgulaması için öncelikle yukarıda belirtilen seçeneklerden birini kullanarak giriş yapıyoruz. Yukarıdaki arama yerine TTNET borç benzeri şeyler yazarak arıyoruz ve karşımıza Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama seçeneği çıkıyor. Ya da e-Hizmetler kısmına girip TTNET’i buluyoruz ve altındaki Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama seçeneğini seçiyoruz. “Sorgula” dedikten sonra TTNET fatura borcu öğrenme işlemimiz tamamlanmış oluyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ