Web sitemize hoşgeldiniz.

Facebook Grup Kapak Fotoğrafı Boyutu

13 Ağustos 2018

Facebook’un ortaya çıkmasından bu yana bünyesine dahil ettiği yeni özelliklerle birlikte çeşitli arayüz değişiklikleri de yapmaktadır. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yapılan bu değişiklikler, bu tür platformlarda içerik üreten kullanıcıları ya da firmaları etkilemektedir. Özellikle bu alanlarda kullanılan görsellerin boyutları büyük önem arz etmektedir.  Profil fotoğrafları, kapak fotoğrafları, paylaşılan görseller, bağlantı görselleri gibi alanlarda yapılan değişiklikler markaların itibarı için oldukça önemlidir. Bu sebeple yapılan güncellemeler yakından takip edilmelidir. Görsellerin kalitesini arttırmada istenilen boyutlarsa görsel kullanılması yardımcı olur.

Facebook kapak fotoğrafı boyutları nasıl olmalıdır?

Facebook kapak fotoğrafı boyutu 851 piksel genişliğinde ve 315 piksel boyunda olmalıdır. Bu boyutlardan daha küçük boyutlarda bir görsel eklenmesi, Facebook tarafından otomatik olarak büyütülerek bu boyutlara getirilir. Yüklenen görüntü en az 399 piksel genişliğinde ve en az 150 piksel uzunluğunda olmalıdır. Bu koşulları sağlamaz ise Facebook sistemi tarafından daha büyük bir fotoğraf yüklemek için tekrar yükleme bölümüne yönlendirilir.

Facebook sayfasının en hızlı yükleme süresine ulaşabilmek için 851 piksel genişliğinde ve 315 piksel uzunluğunda ve bunun yanında 100 kilobayttan daha küçük olan bir jpeg dosyası yüklemelisiniz. Logo veya metin içeren görüntülerin kalitesi png dosyası kullanıldığında daha yüksek olmaktadır.

Facebook grup fotoğrafı boyutları neden güncel tutulmalı?

Yüksek kaliteli ve yaratıcı bir görsel, sosyal medya pazarlamasında başarılı bir rol oynamaktadır. Bu yüzden diğer sosyal medyalarda olduğu gibi facebookta da doğru boyutlarda görsel kullanılması şarttır. Sosyal medya platformlarında var olmak bireysel olarak önemli olmasına rağmen kurulsal olarak daha büyük önem taşımaktadır. Marka bilinirliği, başarısı ve markanın müşterilerine verdiği değer sosyal medyada üst sıralarda yer alması için önemli olan rollerdendir. Sosyal medyayı sadece açmış olmak kullanıcıyı ileriye taşımamakta olduğu gibi bu sadece ilk adımdır. Sosyal medyada öne çıkabilmek için değişen dinamikleri takip ediyor olmak ve onlara uyum sağlamak oldukça önemli. Bunların başında görseller gelmektedir. Sosyal medya görsel boyutlarının güncel olması arama motoru optimizasyonu, sosyal medya görünürlüğü, trafik ve genel marka imajı gibi pek çok konuda avantaj sağlamaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ