Web sitemize hoşgeldiniz.

Güzel Bir Tütün Deneyimi Pipo İle Basit

6 Ocak 2018

Tütün içmenin birçok yönteminden birisi olan pipo, geçmişi çok uzun yıllara dayanan bir aparattır. İlk defa Amerika kıtasında yaşayan yerliler tarafından kullanılmıştır. Bundan dolayı bir Kızılderili icadı olarak da bilinmektedir. Fakat Coğrafi keşifler ile beraber ürün bu kıtadan çıkmış ve ilk olarak Avrupa kıtasına, oradan da dünyanın geri kalanına yayılmıştır. Bundan yaklaşık 100 sene önce çok popüler olan ancak sonrasında biraz geri planda kalan pipo, günümüzde tekrar aranan bir ürün haline gelmiştir. Genel kanının aksine pipo içmek yaşlıların yaptığı bir eylem değildir. Oldukça genç olan insanlar da pipo içmekte ve bu sayede oldukça ilginç bir tecrübenin sahibi olmaktadırlar. Pipo aksesuarları ise pipoyu tamamlayan aparatlar olarak bilinmektedir.

Pipo Aksesuarları Nelerdir?

Pipo aksesuarları oldukça gereklidir. Hatta pipo satın alacak kişilerin bu ürünü de satın alması lazım. Bunun nedeni ise aparatların sunmuş olduğu kolaylıktır. Bu sayede rahatlıkla içimi basit bir hale getirebilirsiniz. Tütün içerken özellikle çakmak kokusunun tütüne sinmesini engellemek için pipo çakmağını tercih edebilirsiniz. Ünlü markaların bu konuda üretmiş olduğu birçok çakmak vardır. Bu çakmakların fiyatları ise değişmektedir. Bunun yanı sıra pipo sehpası sayesinde ürünü kullanmadığınız zamanlarda asılı bir şekilde saklayabilirsiniz. Bir diğer ürün ise pipo temizleme çubuğu ismi ile bilinen aparattır. Bu ürünün en önemli özelliği ise pipoya zarar vermeden temizleme yapabilmesidir. Bunun yanı sıra pipo kaşığı da alternatifler içinde bulunmaktadır.

Pipo Hangi Malzemeden Üretilmektedir?

Eski dönemlerde pipo üretimi noktasında tek bir malzeme kullanılmaktaydı. Bu da gül ağacıydı. Aslında halen en çok gül ağacının tercih edildiğini görmekteyiz. Fakat buna alternatif ürünler de ortaya çıktı. Ülkemize özgü olan lületaşı bunların başında geliyor. Saf bir beyaz renk ile karşımıza çıkan bu harika malzeme, oldukça değişik figürler ile pipo üretiminde kullanılmaktadır.

Pipo Nereden Satın Alınır?

Pipo almak isteyen kişiler, bu amaç ile tobacco dükkanlarına gidebilirler. Ancak başka bir opsiyon da söz konusudur. Bu da internet aracılığı ile satış yapan sanal mağazalardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ