Web sitemize hoşgeldiniz.

Hem Sağlık Hem Hediyelik

16 Şubat 2018

Hediyelik alırken sevdiklerimizi gündelik streslerinden de uzaklaştıracak ürünler arasında seçim yapmak da mümkün olabiliyor. Aromaterapi yani koku ile şifa veren bazı ürünleri sadece etmek değil kişisel kullanım için de almak gerekiyor.

Hem şifa dağıtan hem de dekoratif özellikleri bulunan hediye çeşitleri arasında buhurdanlıklar, mumlar, tütsüler ve oda kokuları yer alıyor.

Buhurdanlıklar Nedir?

Buhurdanlık uzak doğuya özgü bir eşya ve günümüzde dünyanın her yerinde evlerde ve terapi merkezlerinde kullanılıyor. Pek çok farklı tasarıma sahip olarak aynı zamanda dekorasyon malzemesi olarak da üretilen bu ürünleri bir mum ve uygun aromaterapi yağlar ile birlikte kullanmak gerekiyor.

Buhurdanlıkların çalışma prensibi bir mumum alttan yanarak üstteki uçucu yağların su buharı ile havaya karışması ile oluyor. Bu yağların özelliği de stresi azaltıcı ve rahatlatıcı olması.

Buhurdanlıklar çalışırken aynı zamanda evinizin ya da bulunduğunuzun ortamın havasını de değiştirebiliyor yani oda kokusu olarak da kullanılabiliyor.

Tütsü Çeşitleri Nelerdir?

Tütsüler de yanı buhurdanlıkların koku ile terapi görevlerini yerine getirebilen ürünler arasında yer alıyor. Tütsülerin en çok tercih edilen çeşitleri de sandal ağacı ya da şifalı ot kokularına sahip olanlar arasından seçiliyor.

Tütsülerin pek çok terapi ve tedavi merkezinde veya spa merkezlerinde kullanıldığı biliniyor. Tütsülerin yanında bir de tütsülük alarak doğru bir şekilde yakılması da sağlanıyor.

Diğer Aromaterapi Ürünler Nelerdir?

Buhurdanlık ya da tütsüler dışında hediyelik eşya olabilecek olan ürünler arasında mumlar ve oda kokuları da bulunuyor. Oda kokulular aksesuarları ile birlikte satışa sunuluyor. Aynı zamanda dekorasyon ürünleri olarak da kullanılan bu ürünler ile uzun üşüreli hoş kokulu bir ortam yakalamak da söz konusu.

Mumlar da mumluklar ile birlikten hoş kokuları ve romantik ortamların vaz geçilmezleri olarak uygun bir hediyelik eşya olabilir. bütün bu ürünleri online mağazalardan bulmak da mümkün.

Hem hediyelik hem de şifa olabilecek bu ürünlerin hepsi sadece sevdikleriniz için değil kendinize de hediye almak için uygun ürürler. Zamanımızın stresi arttıran temposunda biraz olsun bu ürünler vasıtası ile uzaklaşmak da mümkün.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ