Web sitemize hoşgeldiniz.

Kaliteyi Arayanlar İçin İmac 5k

Artık kullanıcılar yüksek çözünürlük ve hız için en iyi sistem gereksinimlerine sahip bilgisayarlar alıyorlar. Çünkü insanlar yaptıkları çalışmaları ya da grafikleri hızlı ve kaliteli yapmak için fazla zaman kaybetmek istemiyor. Ayrıca teknolojinin gelişmesi ile kullanıcılar sahip oldukları en iyi bilgisayarın yer kaplaması sorunu ile boğuşmaktaydılar. Apple bu soruna çare olacak bir teknoloji geliştirerek Retina 5k Ekranlı İmac üretmiş ve bu soruna çareyi bulmuştur.

Özellikleri bakımından kullanıcısına ayrıcalıklı hissettirecek şekilde dizayn edilmiş olan bu cihaz, sahip oldukları özelliklerine rağmen çok az yer kaplıyor. Ayrıca görsellik konusunda kendinden daha üstün bir cihaz yok. Teknoloji harikası olan bu cihazın bu özelliğini herkesin anlayacağı şekilde anlatacak olursak HD olarak bilinen ve görsellik seviyesinin üst sınırı olarak bildiğimiz teknoloji 2 milyon pikseldir. Retina 5k Ekranlı İmac ise 14.7 milyon piksel görüntü kalitesi ile fazla söze gerek bırakmıyor. İçerisinde standart olarak sunulan dördüncü nesil dört çekirdekli 3.5 GHz Intel core i5 işlemci ile gücünü size gösteriyor. Ancak doyumsuz kullanıcıları unutmayan Apple daha fazla güç isteyenler için dört çekirdekli 4GHz Intel Core  i7 işlemcisi ile sizleri bekliyor.

Kapasite bakımından da kullanıcısını ayrıcalıklı kılan bu cihaz 1 TB Fusion Drive ile birlikte isterseniz tam 3TB a kadar hafızasını yükseltebilme özelliğine sahip ve bu özelliği ile de kullanıcısına hafıza sorunu yaşatmıyor. Ayrıca bu özelliklerinin yanında yüksek bir ses kalitesine sahip. Öyle ki bu özellikleri ile üretici mühendisleri en gelişmiş masa üstü bilgisayar olduklarını çekinmeden söyleyebiliyorlar.

Kullanıcısına özel olduğunu hissettiren Retina 5k Ekranlı İmac yüksek çözünürlüğüne rağmen az enerji tüketmekle doğaya olan saygısını da koruyarak %30 daha az enerji tüketen LED teknolojisini kullanmıştır. Ayrıcalıklı ve en iyi bilgisayarı kullanmak isteyen kişiler bu teknoloji harikasını almak için fazla zaman kaybetmeyeceğe benziyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ