Web sitemize hoşgeldiniz.

Kusursuz Cilt İçin Dikkate Almanız Gereken Püf Noktaları

30 Eylül 2018

Kusursuz bir cilde erişmek için kişilerin öncelikli olarak sağlıklı beslenme düzenine geçmeleri gerekmektedir. Sağlıklı beslenme en az seçilmiş olan bakım ürünleri ya da günlük bakım rutininiz kadar büyük bir önem arz etmektedir.

Yaş Aralığı: Kişilerin bakım ve temizlik konusunda uymaları gereken bir yaş aralığı söz konusu değildir. Sadece kullanılması gereken bakım ürünlerinde bir yaş aralığına uyum sağlamanız istenmektedir. Örneğin kırışıklık karşıtı kremlerin genellikle 30 yaş ve üzeri için uygun olduğu belirtilmektedir.

Cildinizi Güzelleştirmek için Neler Yapmalısınız?

Kusursuz cilt için 7 sır denildiği zaman kişilerin özellikle şu detayları dikkate almanız gerekmektedir;

  • Günlük temizlik aşamalarının sorunsuz bir biçimde dikkate alınması gerekmektedir. Temizlik konusunda aksaklık meydana geldiği zaman direkt olarak sivilce ve siyah nokta artışı da cilt sorunu olarak meydana gelmeye başlamaktadır.
  • Temizlik sonrasında cildinizi kendine getirmek için mutlaka tonikleme aşamasını da gerçekleştirmelisiniz. Bu aşama ile cildinizde yer alan kirleri sökebilir ve kısa sürede daha nemli ve hoş dokulu bir cilde sahip olma imkanını elde edebilirsiniz.
  • Nemlendirme aşamasında dileyen kişiler kozmetik ürünleri dileyenler de doğal ürünleri tercih edebilirler. Doğal ürünleri ve yağları tercih etmek sizin için çok daha iyi olacaktır.

Kusursuz cildin sırları kapsamında bu önerilere uyum sağlayarak kısa bir zaman dilimi içerisinde cildinizi çok daha kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Bu yöntemin sadece bir kere işleme alınması yeterli olmayacaktır. Bakım ürünlerinde devamlılık en büyük önem arz eden konu başlığıdır.

Beslenmenin Önemi

Ne denli devamlı ve düzenli bir biçimde cilt bakımınızı tamamlarsanız elde edeceğiniz sonuç da o kadar kusursuz olacaktır. Porselen cildin sırları konusunda bu adımları düzenli olarak uygulamanın yanı sıra aynı zamanda beslenme düzeninize de dikkat etmelisiniz. Beslenme düzeni ve günlük su tüketimi en az bakım ürünleri kadar büyük önem arz etmektedir

Uzakdoğu cilt bakım sırları denildiği zaman Suna Dumankaya ve İbrahim Saraçoğlu’nun bu konuda sunmuş olduğu tariflere de bir göz atabilirsiniz. Bu bakım türü içerisinde özellikle pirinç suyunun büyük bir öneme sahip olduğu görülmektedir. Cildin daha beyaz olması için kusursuz cilt için 7 sır kapsamında bulunan pirinç suyuna sıklıkla başvurulmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ