Web sitemize hoşgeldiniz.

Nokia Lumia 735 Testi

Selfie ve Skype için tasarlanan yeni bir telefona sahip olmaya ne dersiniz? Size en iyi selfie çekme imkanını sunan Nokia Lumia 735’in geniş açı ve 5 MP kamera ile daha önce ekrana sığdıramadığınız kadar fazla detaya sahip olacaksınız. Grup selfie çekimleri sırasında şekilden şekle girmenize artık gerek kalmadı. Üstelik Sype sayesinde üstün bir video arama özelliğine kavuşuyorsunuz üstelik ücretsiz olarak. Windows canlı kutucukları sayesinde hayattan kopmadan iletişime devam edecek ve her şeyden anında haberdar olacaksınız. Bu telefonun deneyimini hala yaşamadıysanız hemen sahip olmanızı öneriyoruz.

Nokia Lumia 735 Teknik Özellikleri

4.7’’ ana ekran ve 6.7 MP arka kamera desteği

8 GB yığın hafızası ve 4 G şebeke hızı,

Kablosuz şarj standı imkanı,

1 GB RAM,

15 GB bulut depolama hafızası,

25 güne kadar bekleme imkanı ve 24 saate kadar maksimum konuşma süresi,

60 saate kadar müzik dinleme imkanının yanında 9 saat video ve 10 saat wifi de gezinme imkanına sahip olacaksınız.

Ortam ışığı, ivmeölçer, yakınlık, manyetometre, SensorCore gibi sensörlere sahip,

Nokia Lumia 735 Özelliklerinin Değerlendirilmesi

Selfie telefonu adı ile görücüye çıkartılan telefon 999 TL ile satışa sunuldu. Ancak şuan fiyatının 699 TL civarında olduğunu görüyoruz.

Bu telefonun Nokia ve Microsoft birleşimi ile ortaya çıkan en eğlenceli telefon olarak değerlendirildiğini görüyoruz ki bunun asıl nedeninin telefonun sahip olduğu arka kapak renklerinin olduğu da gayet açık.

Windows Phone’da bulunan renkli arayüz OLED ekranının beklenen düzeyden daha etkileyici olmasını sağladığını görüyoruz.

Şimdiye kadar ortaya sunulan telefonların ekran parlaklığını ne kadar artırırsak artıralım istediğimiz düzeyde olmadığını görüyorduk. Ancak Nokia Lumia 735’te ekran parlaklığının en yüksek düzeyinin gözleri acıtacak düzeyde olduğunu da görüyoruz.

En iyi özelliği ise hafızanın tükenme derdi yok çünkü artırılabilir hafızası telefona istediğiniz kadar uygulama yükleme imkanını zaten sunuyor. Diğer en sevilen özelliği ise içerisinde bulunan reklamsız  MixRadio özelliği.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ