Web sitemize hoşgeldiniz.

Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomobiller insanlar için her alanda büyük değere sahip olan araçlardır. Bütçenin verdiği imkanlar dahilinde ‘0’ araç almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler öncelikle aracın markasını belirlemektir. Servis ağının genişliği, yedek parça yeterliliği gibi konular araştırılmalıdır. Bundan sonra belirlenen markaya göre sıfır aracın aksesuar ve özelliklerinin seçimi dikkatlice ve araştırılarak yapılmalıdır. Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler sıfır aracın kullanım getirileridir. Bunu ölçmek adına alınacak olan sıfır aracın kullanılması yani Test Sürüşü yapılması hayli önemlidir. Test sürüşü kısa zamanlı bir kullanımı size sunan bir yöntemdir. Eğer ki bu yöntem yeterli gelmiyorsa yapabileceğiniz farklı bir yöntemde araç kiralama firmalarından ilgili model aracı kiralayıp dilediğiniz sürece kullanıp tüm özelliklerine hakim olup kararınızı verebilirsiniz.

2.el araç alırken ise dikkatlerinizi bir seviye daha arttırmanızda fayda vardır. Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunda 2.el araçların alımı yapılırken öncelikle ilgili markanın servisine götürülüp kontrollerinin yapılmasıdır. Bu kontroller neticesinde aracın kimliği ve tüm parçalarının orijinalliği konusunda size bilgi verilecektir. Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenlerin en başında aracın orijinalliği ve kazalı olup olmadığının kesinleşmesi gelmektedir tabii ki bu 2.el araç alımı yapılırken dikkat edilmesi gereken husustur. Bundan sonrasında 2.el aracın belgelerinin ve muayene gibi işlemlerinin durumu sorgulanmalıdır.  Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenlerden bir diğeri ise satış sırasında, satışa engel olabilecek vergi borcu, trafik cezası gibi unsurların önceden sorgulanıp satıcı ile bu konu hakkında fikir birliğine varmak olmalıdır.

Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, özellikle 2.el araç alımı yapılırken oldukça hassas konulardır. Dikkat edilmesi gereken tüm ayrıntılar ileride sizi üzecek sorunların oluşmaması adına çok değerlidir. 2.el araçların yaptığı kilometreler bazı durumlarda özellikle eski model araçlarda gerçeği yansıtmıyor olabilmektedir. Bu durum kilometrenin sıfırlanmış ya da kilometre ile oynanmasıyla alakalı hallerdir. Aracın servise götürülüp kontrol edilme aşaması tüm bu etmenler adına hayli değerli bir sonuç elde etmeniz adına size çok kritik bilgiler vermesi için gereklidir. Boyasının orijinal olup olmadığı, aracın renginin ruhsata işlenip işlenmedi ve varsa LPG sisteminin ruhsatta kaydı olup olmadığı gibi tüm detaylar ileride sorun yaşamamanız adına dikkat etmeniz gereken hususların başında yer almaktadır. 2.el araçlar maliyet olarak daha uygun olsa da eğer bütçeniz müsait ise uzmanların da önerdiği üzere ‘0’ araçlara yönelmeniz her aşamada sizin için daha yararlı olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ