Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmakları Kullanımı

Günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılan puro çakmakları içeriğindeki mekanizma nedeniyle normal çakmaklardan biraz daha farklıdır. Çünkü bilindiği üzere puro, diğer tütün ürünlerinden daha farklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle daha iyi muhafaza edilmeli ve yakılırken de daha güçlü bir ateş desteğine ihtiyaç duyar. Puro delici ve diğer aksesuarları da dahil olmak üzere içeriğinde yer alan güçlü yapı sayesinde ürünün nemlenmeden hemen yanmasını sağlar. Puro yakabilmek için çakmağı uç kısma tuttuğunuzda güçlü bir nefes almanız gerektiğini de unutmayınız. Bu durumda nefesinizde bir zorlanma olmadan puronuzu yakabileceksiniz.

Puro kesicileri de diğer bir aksesuar türü olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede puronuzu yakmak için uygun nemi elde edebilir ve uç kısmını delerek ateşin daha kolay havalanmasını sağlayabilirsiniz. Puroların nemlenmesi için kullanılabilecek en ideal sıcaklık 16 ile 18 derece olarak uygun görülmüştür. İdeal nem oranının ise 65 ile 72 arasında olması gerekiyor. Bu ölçüleri sağlayabilmek için bir termometreden yararlanmak söz konusu olabilir. Çünkü dereceleri sorunsuz bir şekilde sağlamak çok kolay değildir.

Puro Aksesuarları Nelerdir?

Puro kılıfları internet üzerinden de satışı yapılan diğer aksesuar türleridir. Eğer bu ürünleri doğru bir şekilde almak istiyorsanız bu alanda ürün satışı yapan ve resmi işlemlerde bulunan siteler ile alışveriş yapmalısınız. Puro küllükleri de dahil olmak üzere pek çok ürün türünü burada uygun fiyatlar ile bulabiliyorsunuz. Üstelik her ürün fiyat ve diğer kalite standartlarına göre sınıflandırılmıştır. Kendinize en uygun olanı seçerek kredi kartı da dahil olmak üzere çeşitli ödeme seçenekleri ile ürünlerinizi alabilir ve puronuzu kullanabilirsiniz.

Puro Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Puro kullanımında ortam nemini ve ideal sıcaklığı ayarlamak çok önemlidir. Örneğin ısının çok yüksek olduğu durumlarda ortamı nemlendirmek için ortamı soğutabilirsiniz. Ya da puro çakmağınızın derecesini biraz daha kısabilirsiniz. Yüksek ısı ve yüksek nemin olması durumunda puronun yanmayacağını ve kolay söneceğini hesaba katarsak ortam sıcaklığı hakkında bilgi sahibi olmada yarar vardır. 15 ile 22 derece en ideal sıcaklıktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ