Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmakları Nereden Alınmalıdır?

İçerisinde yaprak ve tütün parçaları olan, dışı da yaprak tütünle satılan puro çakmakları ile yakılması gereken ve özel bir içime sahip olan tütün ürünleridir. Bu ürünü kullanırken bilinmesinde yararlı olacak bazı püf noktaları bulunmaktadır. Örneğin ürünü yakım şekli ve bunun yanı sıra ortam sıcaklığı ve nemine dikkat edilmelidir. Doğru bir şekilde içim ve yakımda çakmakların kalitesi de önemlidir. Bu çakmalar, mekanizma açısında normal sigara ve tütün ürünleri çakmaklarından farklıdır. Daha güçlü bir ateş atma mekanizmasına sahip olan bu çakmaklar genelde Küba’da üretilmektedir ve ithal ürünlerdir.

Puro ayın zamanda çeşitli aksesuarları da gerekli kılan bir tütün ürünüdür. İçimi ayrı bir keyif olan bu ürünleri, puro delici ile açmak gerekebilir. Kafa, etiket, ayak ve gövde kısımlarından oluşan bu tütün ürünleri, puro kesicilerive diğer aletleri ile düzenlenir. İç kısımda tutucu yaprak bölümü yer alır. Bunun yanında dış kısmında tütünleri saran farklı bir yaprak tabakası yer alır. Kaliteli bir puroda bu yapraklar ana kısma oldukça sıkı bir şekilde sarılmaktadır.

Puro Aksesuarları Nelerdir?

Puro kılıfları bu ürünlerin saklanmasını ve taşınmasını kolaylaştıran diğer aksesuar türlerinden biridir. Öte yandan puro küllükleri de yine bu ürünleri seven ve kullanan kişilerin edinmesi gereken bir diğer aksesuar türüdür. Bir puronun kaliteli olduğunu anlamak için yanma aşamasında gösterdiği reaksiyona bakmak gerekir. Düzgün bir şekilde yanmayan puroların aynı zamanda kolay söndüğünü de ifade edebiliriz. İçimi rahat olan bir puro hem hızlı yanmalı hem de çabuk bir şekilde sönmemelidir. Ateş, tütünün yapraklarından hızlı bir şekilde süzülmelidir. Gevşek sarılan purolar bu nedenle acı bir tada sahiptir. Hava kanallarının açık olmasından dolayı ateş dışarıya çıkar.

Puro Yakımı

Puro çakmakları yakım aşamasında mutlaka kullanılmalıdır. Puro bir sigara veya nargileye göre daha zor yanabildiği için daha güçlü bir ateş ister. Puronun tadını bozmadan, aşırı gaz salgılamayan bir çakmak ile tütün ürününü ateşleyebilirsiniz. Kükürtlü kibrit ve normal sigara çakmağı puroda kullanılmamalıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ