Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Delici Nedir, Neden Kullanılır?

İçimi bambaşka bir keyif olan puro, puro delici gibi özel aksesuarlar ile korunan ve içimi sağlanan bir tütün üründür. Türkiye’de de son yıllarda ilgi görmeye başlayan purolar, farklı internet sitelerinin bu alanda hizmet vermesini sağlamıştır. Puro, pipo ve bong gibi ürünlerin ve aksesuarlarının satışını yapmak şu anda yasaldır. Delici aleti ise tütün içerisinde tıkanan bölümleri açmanızı sağlar. Çünkü bu ürünü içebilmek için hava akışının dış kısımda sağlanması gerekir. Bu ürünün en önemli özelliklerinden biri  de yakımı aşamasında dahi özel ürünlerin kullanılması gerektiğidir. Örneğin bir puroyu yakarken kükürtlü kibrit ya da normal bir çakmak kullanmanız yanlıştır. Bunun için puro çakmakları kullanabilirsiniz. Eğer puronuzu daha küçük bir parçada içmek isterseniz de puro kesicilerikullanımı daha doğru olacaktır. Bu aşamada lisanslı internet sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Anavatanı Küba ve Dominik Cumhuriyeti olan puro, üretiminde son derece dikkatli davranılması gereken bir üründür. Aynı şekilde içiminde de doğru yakım ve içim son derece önemlidir. Eğer gelişigüzel bir şekilde ürünü yakarsanız ciddi anlamda puroya zarar verebilir ve paranızın boşa gitmesine neden olabilirsiniz.

Puronun Yapısı

Puro; iç yaprak ve dış yaprak olmak üzere iki ana kısımdan oluşur. İç yaprak tütün parçaları ile birlikte doldurulur. Dış kısmı da tütünle sarılır. Üretim aşamasında kafa, etiket, gövde ve ayak kısımlarının bu bölümde yer aldığını belirtelim. Orta ve iç bölümde yer alan tütün bölümü, tutucu yaprak olarak adlandırılır. Dış kısım ise tütünde sarıcı yaprak olarak adlandırılır. En pahalı bölüm olan kısım ise sarıcı yaprak kısmıdır. Buradaki bölüm esnek ve sağlam olmalıdır. Bu da daha rahat içim elde etmenizi sağlar. Puro kılıfları da böylesine önemli bir ürünün saklanmasını sağlar. Dilediğiniz her yere ürünü götürmek için bu kılıfları kullanabilirsiniz.

Puro Nasıl Yakılır?

Her zaman puronuzu özel puro çakmağı ile yakmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra puro küllükleri de yine kullanabileceğiniz bir diğer aksesuardır. Bu küllüklerde, puronuzu koyabileceğiniz özel bir bölüm bulunur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ