Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Delicisi ve Diğer Aksesuarları

İçimi ayrı bir keyifli alan ancak kullanımı diğer tütün ürünlerinden farklı olan puro delici ve farklı aksesuarlar ile karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda ülkemizde de ilgi gören ve kullanımı artan purolar, içim kalitesinin artması için birtakım farklı aksesuarlara gerek duyuyor. Bunlar arasında puro çakmakları da bulunuyor. Ancak bu ürünleri alırken her zaman lisanslı ve kullandığı malzemeleri kaliteli olan siteleri tercih etmelisiniz. Genelde internet sitelerinden satılan puro aksesuarları, puro kesicileri de dahil olmak üzere çeşitli kategoriler ile satılıyor. Bu ürünler, üretildikleri marka ve sahip oldukları fiyat bakımından farklı sınıflandırmalar ile satılıyor. Bütçenize en uygun olacak şekilde, aşırı ucuza kaçmadan kaliteli yan ürünler alarak içiminizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Puro Kullanımı

Puro kılıfları ve saklama kutuları da dahil olmak üzere pek çok farklı seçeneğe sahip olan bir keyif ürünü olarak karşımıza çıkıyor. İç ve dış yaprak bölümlerinin yer alması, tütünle sarılması ve dikkatli bir işçilik gerektirmesi nedeniyle diğer tütün ürünlerinden daha pahalı olduğunu ifade etmeliyiz. Ancak kaliteli bir puronun sahip olması gereken en önemli özellik sıkı sarılmasıdır. Gevşek sarılan ürünlerde, içim daha sorunlu olacaktır ve bu da paranızın boşa gitmesi demektir. Puronun en pahalı olan kısımda sarıcı yaprak ve esnek alanın olduğu bölümdür. Burada rahat içim için tütünün de yeteri miktarda kuru olması gerekir.

Puro İçin İdeal Sıcaklık

Puro küllükleri ve diğer aksesuarlarının verimli kullanılabilmesi için bütün parçaların ideal sıcaklıkta korunması gerekiyor. Aksi durumda ürünlerin ömrünün kısalması söz konusu olabilir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta puronun bekletildiği sıcaklıktır. Ortalama olarak 15 ile 22 dereceleri arasında puronun bekletilmesi son derece uygun olacaktır. Daha iyi sonuç alabilmek içinse kullanılacak olan çakmağın ve tütünün kaliteli olması gerekir. Kükürtlü kibrit veya normal bir çakmak üzerinden puroyu ateşlemek ürünün tam yanmaması demek olacaktır. Bu da puronun hemen sönmesine neden olabilir. Zor yanan ve çabuk sönen bir puro ise içim bakımından sizi zorlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ