Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Kesicileri Satan Siteler Hangileridir?

Son zamanlarda puro ile ilgili olarak puro kesicileri ve buna benzer pek çok ürünün satışının yapıldığı aksesuar sitelerinin yer aldığını görüyoruz. Fakat bunların her birinin çok kaliteli ürünler ortaya koyduğundan maalesef söz etmek mümkün değil. Lisanslı, kullandığı malzeme kaliteli olan, güvenilir ve fiyatları da mantıklı olan sitelerden alışveriş yapmak gerekiyor. Puronun yapısı gereği bu tip aksesuarlara gerek duyuluyor. Örneğin puro delicide bunlardan biridir. Kesiciler ise puronun uç kısımlarının kesilerek, kuruyan, bozulan ve nemlenen bölgelerinin atılmasını sağlar. Bu da kaldığınız yerden içimi devam ettirmenizi sağlayan bir diğer önemli unsurdur. Bir keyif ürünü olan puroda, keyfinizi daha da artırabilmek için aksesuarlar satın alabilirsiniz.

Puro Aksesuarları Nelerdir?

Örneğin puro çakmakları bunlar arasında yer alır. Aslında bu durum, puro içme kültürü ile ilgilidir. Çünkü puro, normal bir sigara çakmağı ile ya da kükürtlü kibrit ile yakılmaz. Bu ürünün yapısı gereğince, normal çakmaklar veya ateş çıkaran ürünler, puro ucunun kurumasına ve kötü bir tat alınmasına neden olur. Oysa puro çakmakları özel bir mekanizmaya sahiptir. Bu da ürünün tam olarak yanmasına ve hemen sönmemesine neden olur. İçim aşamasında puronun hemen yanması ve zor sönmesi gerekir. Tütünün bütün aromasından keyif alabilmek için yakma aşamasından söndürme aşamasına kadar bütün noktaları bilmek gerekir.

Puronun Tarihi

Kökeni 6.yüzyıla kadar dayanan ve Kübalı yerlilerin ürettiği söylenen bu ürünün net olarak tarihi bilinmiyor. Ancak çok pahalı bir ürün olması nedeniyle simgesel ve statü olarak bir gösterge olduğundan söz edebiliriz. İç yaprak ve dış yaprak olarak iki ana hatta sahip olan bu tütün ürünü, iç yapraklarında tutucu bölüm olan dış yapraklarında ise daha esnek bir yapı olan bir tütün maddesidir. Puro kılıfları içerisinde saklanır. Günümüzde de çok moda haline gelen ve Küba’nın da bir sembolü olan bu tütün ürünü, çeşitli aksesuarlar ile birlikte satılıyor. Puro küllükleri de kullanılmasında sakınca olmayan bir başka aksesuar olarak internet sitelerinde karşımıza çıkıyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ