Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Kesicilerinin Puro Üzerindeki Etkileri Nedir?

1 Kasım 2017

Purolarınızda etkili bir kullanım olanağını sağlamak, doğru puro kesicileri kullanmakla da paraleldir. Diğer aksesuarlarda da olduğu gibi kesicilerin belirli işlevleri bulunur. Buradaki temel amaç, puronuzu en iyi şekilde kesebilmek ve bunu yaparken puro makasını rahatlıkla kullanabilmenizdir. Üretim koşulları ve yapılarına göre belirli halka göstergelerine sahip olan kesiciler bulunur.

Ayrıca çift taraflı bıçakları bulunmalarının yanı sıra, bıçaklarının kesim yetileri de ayrıca önem taşır. Kesemeyen bıçaklar puronun dış yapısının ezilmesine ve normal düz yapısının büzük şeklide olarak eğilmesine yol açar. Bu yüzden de doğrudan paslanmaz çelik bıçakların istenilen keskinlik olması, puronuzu zorlanmadan kesebilme imkanını size verecektir. Elbette puro delici içinde aynı durum söz konusudur. Kalite ön baza alındığında puronuzu içme deneyiminiz her zaman bir kat daha fazla olacaktır.

Puromuzu Kestik Ondan Sonra Neler Önemli?

Puro çakmakları, puronun doğrudan yakılması ve bu yakılma sırasında doğal tadının korunması açısından da önemlidir. Tadın daha yoğun ya da az olması, çakmağın alev etkisine de bağlıdır. Bu yüzden de iyi bir tüketim isteyenler için puro çakmağı konusunda ayrıca hassas davranmanın temel etkenleri bulunduğu da unutulmamalıdır. Her zaman birinci sınıf üretilen, alev derecesi yüksek ve jet alevi denilen çakmaklar, puronun daha seri şekilde yanmasını sağlar.

Ayrıca kullanım ömrü için metal gövde ya da daha sağlam gövdeler seçilebilir. Yani siz çakmağı yaktığınız zaman doğrudan tek işlemde yakabilmeniz, hem zaman kaybından hem de uğraş kaybından sizi men edecektir. Böylece keyfiniz bozulmadan çakmağınızı yakabileceksiniz. Ardından yine özel puro küllükleri kullanarak, puronuzun küllerini onun içine dökerek yine rahatınızı bozmadan tüketebilirsiniz.

Puronun Saklanması

Purolar dışarıdaki hava koşullarından etkilenir ve bu yüzden iyi korunması önemidir. Özelikle de bir yere gittiğinizde eğer doğru puro kılıfları kullanıyorsanız, alacağınız beklentilerde daha verimli olacaktır. Bundan dolayı da her zaman için sağlıklı bir şeklide kullanım için puro kılıfına önem verilmelidir. Belirli bir dış yapısı olmalarının yanı sıra, puronun ezilmesine, zarar görmesine ya da kırılmasına mani olurlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ