Web sitemize hoşgeldiniz.

Tığ İşi Yelek Modelleri Anlatımlı, ÖRGÜ BAYAN YELEKLERİ VE ÇEYİZLİK YELEK YAPILIŞI

Tığ yelek örnekleri oluşturularak uzun seneler boyunca herhangi bir sorun yamadan kullanabileceğiniz ve şıklığı ile göz kamaştıran bir model ortaya koyabilirsiniz. Bu süreç içerisinde seçmiş olduğunuz ipin renginden süsleme yöntemlerine kadar birçok noktada dikkatli davranmalısınız. Şıklığı belirleyen temel unsurlar bunlar olacaktır. Siz de renkli ipler ve farklı süslemeler ile yelekleri daha gösterişli hale getirerek çeyiz için dahi kullanabilirsiniz.

Yelek Modeli Nasıl Oluşturulur?

Tığ işi yelek modelleri anlatımlı olarak şu adımları tamamlayarak ortaya koyulacaktır;

  • İlk adım olarak 25 santim uzunluğunda zincir çekmelisiniz.
  • 25 santimlik kısım tamamlandıktan sonra 6 zincir çekmelisiniz. Zeminden 3 zincir atlayarak daha sonraki zincire batarak tırabzan oluşturulabilir. Bu aynı zamanda kafes olarak da nitelendirilir.
  • Bu şekilde işlemleri devam ettirerek 20 adet kafes oluşturulması gerekir.
  • Daha sonrasında her bir kafesin içerisine başını alarak sık iğne uygulanmalıdır.
  • Bu sık iğne uygulaması aynı zamanda yalancı sık iğne olarak da nitelendirilir.
  • Sık iğne yapıldıktan sonra 15 adet zincir çekilmelidir. 15 zincir çekildikten sonra örgüde en başa geri dönülmelidir.
  • Bu şekilde yeleğin ana modelini oluşturabilirsiniz.

Tığ işi yelek modelleri anlatımlı ve adım adım uygulandığı zaman piyasada satışa çıkarılanlardan çok daha uygun fiyatlı ve şık kıyafetler ortaya çıkarabilirsiniz.

Tığ Numarası ve İp Seçimi

Tığ işi yelek modelleri uygulanırken tığın 3 yumak ince yünlü ip kullanmanız sizin için yeterli olacaktır. Yelek bu şekilde oldukça uygun fiyata mal edilecektir. Yünün alerjik testlerden geçirildiğinden de emin olmalısınız. 5 numara tığ ile modeli sorunsuz bir şekilde oluşturabilirsiniz. İnce ipten hazırlanan bir örnek olduğu için uygulanan model net olarak kendini gösterecektir.

Bayanlar için tığ işi yelek örnekleri oluşturulurken ipliğin sizin teninizde tahrişe sebebiyet vermeyecek bir yumuşaklıkta olmasına önem vermelisiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz doku çok daha güzel olacaktır. Yumuşak olan yünlerin tığ ile işlenmesi sırasında herhangi bir tiftiklenmeye sebebiyet vermemeniz de oldukça önemlidir. Oluşturduğunuz modelleri satışa çıkararak harika kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle sosyal medya üzerinden satışa çıkarılan ürünlerin büyük beğeni gördüğü de belirtilmelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ