Web sitemize hoşgeldiniz.

Ziraat Bankası Su Faturası Nasıl Ödenir?

20 Temmuz 2018

Ziraat Bankası su faturası nasıl ödenir, fatura ödeme talimatı nasıl verilir, Ziraat Mobil nasıl kullanılır gibi soruların cevabı merak edilmektedir. Ziraat Bankası oldukça eski bir tarihe sahip olan ve Türkiye’de faaliyet gösteren kamu bankaları arasında yer alan bir banka olarak müşterileri için her geçen gün oldukça pratik bankacılık işlemleri sunmaktadır.

Ziraat Bankası’nın müşterileri için geliştirdiği bir mobil bankacılık uygulaması olan Ziraat Mobil, şube ve internet şubesinden yapılabilen tüm işlemleri cep telefonunuz aracılığıyla yapabilmenize imkân sağlamaktadır. Ziraat bankası ödemeler, para transferleri, otomatik ödeme talimatı birçok işlemi Ziraat Mobil üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ziraat internet şubesine girerken kullandığınız şifreyi, Ziraat Mobil uygulamasında kullanarak uygulamaya güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil Uygulaması Kullanımı

Ziraat Mobil uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra ana ekranda Mobil Bankacılık simgesi oluşacaktır. Uygulamaya giriş yapabilmek için;

  • Öncelikle müşteri numaranızı ve şifrenizi girerek, ‘Devam’ seçeneğine dokunun.
  • Telefonunuza gelecek olan SMS’te bir kod gönderilecektir. Bu kodu ve parolanızı yazıp ‘Giriş Yap’ seçeneğine dokunun.
  • Ziraat Bankası hesaplarınız ve kredi kartı detaylarınız açılan ekranda görünecektir.
  • Bankacılık işlemleri için sol üst köşede yer alan simgeye dokunarak, uygulama menüsüne ulaşabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İnternetten su faturası ödeme nasıl yapılır sorusunun cevabı sol üst köşede yer alan uygulama menüsünde ödeme bölümünden olarak verilebilmektedir. Ödeme bölümünden ‘Fatura Ödeme’ seçeneğine giriş yaparak, su faturasını seçin. Su aboneliğiniz ait olduğu kurumu seçtikten sonra abone numaranızı ve gerekli bilgileri girerek su faturanızı görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz faturanızı anında ve kolayca ödeyebilirsiniz. Ödemek istediğiniz elektrik, doğalgaz, telefon ve TV faturalarınızı da aynı adımları takip ederek ödeyebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı ve ATM’den Fatura Ödeme

Ziraat bankası otomatik ödeme talimatı nasıl verilir merak ediyorsanız, bu işlemi ATM’den, internet şubesinden veya 444 00 00 müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat ATM’den fatura ödeme nasıl yapılır sorusunun cevabı ise Ödemeler bölümüne giriş yaptıktan sonra fatura ödemesi seçeneği seçmeniz ve ödeme yapmak istediğiniz kurumu seçerek ödeme işlemini tamamlamanız olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ