Web sitemize hoşgeldiniz.

Kız Çocuğu Örgü Elbise Yapılışı, Şiş İşi Örgü Kız Bebek Elbisesi Yapılışı

Kız çocuklar için örgüden tasarlanacak birçok farklı model bulunmaktadır. Bu modellerin oluşturulması sırasında özellikle kullanılacak olan ipin kaliteyi direkt olarak belirginleştirdiğini bilmelisiniz. Modellerin oluşturulması kadar süslenmesi de kalite üzerinde net bir etkiye sahiptir. Bu noktada dikkate alınması gereken en önemli nokta çocukların sağlığını olumsuz yönde etkilemeyecek modeller oluşturulmasıdır.

Model Nasıl Oluşturulmalıdır?

Kız çocuğu örgü elbise yapılışı sırasında dikkate alınması gereken temel özellikler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Modelin etek kısmının oluşturulması için 60 ilmeklik bir başlangıç oluşturulmalıdır.
  • Dileyen etek kısmı ile kol kısmını farklı renklerden de oluşturabilir. Bu konuda bir kısıtlama söz konusu değildir.
  • 60 ilmeğin düz olarak örülmesi gerekmektedir. Bu kısmın 1 karış kadar örülmesi yeterli olacaktır.
  • Kol kısmı için de düz-ters yöntemi ile 23 ilmek örülmelidir. Kol kısmı için de bir buçuk karış örülmelidir.

Kız çocuğu örgü elbise yapılışı sırasında bu unsurları dikkate alarak kısa bir süre içerisinde modelinizi oluşturabilir ve kullanıma alabilirsiniz. Modellerin oluşturulması sırasında başlangıç ve bitiş kısımlarında daha özenli davranmalısınız. Bu şekilde tasarımınız kusursuz bir hal alacaktır.

Modeli Nasıl Daha Gösterişli Bir Hale Getirebilirsiniz?

Bebek elbisesi örgü modelleri anlatımlı olarak uygulamaya koyulduktan sonra süsleme aşamasına geçebilirsiniz. Bu şekilde modelleri çok daha şık ve modern bir hale getirebilirsiniz. Kız çocuklar için çok daha geniş bir süsleme alternatifi bulunmaktadır. Bu alternatif arasından dilediğiniz gibi seçiminizi tamamlayabilirsiniz.

Tığ işi bebek elbiseleri nasıl yapılır konu başlığında aynı zamanda tığ ile yapılan farklı motifleri elbisenin üzerine de monte edebilirsiniz. Bu şekilde hem şık hem de çocuğunuzun beğenisini de kazanacak şık modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Süsleme işlemleri sırasında kullanılacak olan materyallerin çocuğun cildini zedelemeyecek yapıda olmasına da ayrıca özen göstermelisiniz.

Modellerinizi Satışa Çıkarın

Bebek örgü elbise modelleri anlatımlı ve resimli bir şekilde tanımlandıktan sonra çok kısa sürede beğeni toplamaya başlayacaktır. Modellerinizi diğer kişilerin de beğenisine sunabilmek için sosyal medya kanallarını kullanabilirsiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz ilgiyi kazanıma çevirebilirsiniz. Özellikle son senelerde vintage modası sebebi ile çocuklar için de yetişkinler için de örgü elbiselerin yeniden moda olduğu belirtilmelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ