Web sitemize hoşgeldiniz.

Lefkoşa Elektrik Faturası Ödeme

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu daha iyi bir hizmet verebilmek için ödeme işlemlerinin kurumlardan, mobil uygulamalardan, web sayfalarından yapılabileceğini belirtmiştir. Ayrıca tüketiciler kurumlarda, mobil uygulamada ve web sayfasında bulunan bilgilere de ulaşabilmektedirler. Aynı zamanda gelişen teknoloji ile üretilen kioks cihazları üzerinden de ödeme yapılabilmektedir.

Lefkoşa elektik tüketiminde Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na bağlı olması sebebi ile elektrik faturaları ödemesini Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun belirttiği şekilde yapmak zorundadır fakar Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından yaptırtılan kioks cihazları tüketicilere kolaylık sağlamaktadır.

Kıbrıs Elektrik mobil uygulaması ve elektrik faturası ödeme

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, elektrik faturalarının ödenebilmesi için ve tüketici bilgilere ulaşabilmesi için geliştirtilmiş olduğu mobil uygulama olan KIBTEK uygulaması, play store ve app store üzerinden yüklenebilmektedir. Yüklenen uygulama ile tüketici adına kıytlı sayaç abone bilgileri, ödeme bilgileri, fatura bilgileri, sayaç bilgisi ve ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir.

KIBTEK nasıl kullanılır?

KIBTEK uygulamasının kullanılabilmesi için, tüketicinin adına kayıtlı abone bilgilerinde kimlik kartı ve cep telefon numarasının kayıtlı olması şarttır. Eğer kimlik numarası eksik fakat cep telefon numarası kayıtlı ise 14 karakterlik olan abone numarası kimlik numarası olarak kullanılabilir.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Web Sitesi ve elektrik faturası ödeme

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumuna ait olan www.kibtek.com web sitesinden de elektrik faturası ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Elektrik faturası ödemelerinde sorun ile karşılaşma

Elektrik faturası öderken karşılaşılan herhangi bir sorun ile ilgili bilgi için aşağıdaki gibi Kıbrıs Elektrik Kurumu ile iletişime geçilebilir:

  • Uygulama ya da websitesi ile ilgili karılaşılan herhangi bir sorun ile ilgili çözüm için info@kibtek.com mail adresi ile sorular iletilebilir.
  • Çağrı merkezi olan 0392 6000960 tuşlanarak yardım alınabilir.

Elektrik faturası tutarı nasıl öğrenilir?

Elektrik faturası tutarının web sitesi olan www.kibtek.com adresinden kontrol edilebileceği gibi kibtek mobil uygulamasından da kontrol edilebilir.

Eğer elektrik faturanızın SMS veya e-posta ile iletilmesini istiyorsanız mail adresinizden mail oluşturarak ve (*00….) hesap numaranızı belirterek info@kibtek.com adresine mail atmanız gereklidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ