Web sitemize hoşgeldiniz.

Örgü Bayan Kazak Modelleri ve Yapılışları, Örgü Bayan Kazak Modelleri Örnekleri ve Yapılışları

Örgü bayan kazaklarını ortaya çıkarırken illa kompleks motifler ortaya koymanız gerektiğini düşünmemelisiniz. Çok kolay haraşo modeller de bulunmaktadır. Bu modelleri kısa bir süre içerisinde uygulayarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Modellerin dışarıda satışa sunulan kazaklar ile kıyaslandığı zaman ne denli makul fiyatlı ve kaliteli olduğunu net olarak görebilirsiniz.

Son senelerde ortaya çıkan trendlere bakıldığı zaman vintage kavramının ön plana çıktığı görülüyor. Bu şekilde hem kızınız hem de kendiniz için şık elbiseler oluşturabilirsiniz. Eş bir şekilde giyerek göz kamaştırma imkanını elde edeceksiniz.

Modelin Yapılış Safhasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Örgü bayan kazak modelleri ve yapılışları sırasında uyum sağlanması gereken temel noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Şişe 60 adet ilmek atılması gerekmektedir. 3 diş kadar haraşo sıra örmelisiniz. Bu dişlerin belirginleşmesinden sonra asıl modelli kısma geçebilirsiniz.
  • Yanlardan 5er sıra haraşo olacak şekilde aralık bırakılmalıdır. Bu kısımlar modelin sonuna kadar haraşo örülmeye devam edilmelidir. Orta kısım ise Selanik örülmelidir. Yaklaşık olarak 70 santim olacak şekilde bu modeli oluşturmalısınız. Daha sonrasında 3 diş kadar haraşo kapanışı yapmalı ve modeli tamamlamalısınız.
  • Bu parçadan tam olarak 4 adet oluşturmalısınız. Bu parçalar kazağın gövde kısmını oluşturacaktır.

Örgü bayan kazak modelleri ve yapılışları bu detayları dikkate alarak kısa bir süre içerisinde oluşturulmaktadır. Siz de hem modaya ayak uyduracağınız hem de rahat edeceğiniz farklı modeller elde edebilirsiniz.

Ek Süslemeler Yapılır Mı?

Örgü kazak modelleri ve açıklamalı yapılışları sırasında hem düğmelerden hem de hazır satılan ponponlardan faydalanabilirsiniz. Bu şekilde kazak çok daha şık bir görünüm elde edecektir. Salaş örgü kazak modelleri ve yapılışları sırasında ne denli kaliteli ürünler kullanırsanız elde edeceğiniz şıklık ve muntazam duruş da o derece net olacaktır. Süslemeler sırasında kullanılacak olan unsurlarda da aynı şekilde dikkatli olmalısınız.

Model Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Bayan örgü kazak modelleri örnekleri kapsamında kullanılacak olan beden ölçüsünde beden tablosunu kullanabilirsiniz. Bu şekilde kaç beden için kaç ilmek örülmesi gerektiği konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu noktada en net bilgi direkt olarak mezura ile ölçü almaktır. Bu şekilde hem şık hem de üzerinize tam uyan kazaklar imal edebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ