Web sitemize hoşgeldiniz.

Süslü Bebek Patikleri Yapılışı, Süslü Bebek Patikleri Yapılışı Üstelik Çok Kolay

Bebek patikleri ile çocuklarınızın ayak sağlığını olumsuz yönde etkilemeden kullanabilecekleri muhteşem modeller elde edebilirsiniz. Model tasarımlarının kusursuz ve sağlık bakımından da kesinlikle zararsız bir hale gelebilmeleri için ip seçiminden aksesuar seçimine kadar dikkatli olunması gerekmektedir. Ancak bu şekilde modeller kusursuz bir biçimde ortaya çıkarılacaktır. Siz de kısa sürede şık ve yumuşacık patikler oluşturabilirsiniz.

Model Adım Adım Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Süslü bebek patikleri yapılışı sırasında takip edilmesi gereken adımlardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • 27 ilmeklik bir başlangıç yapmalısınız. Açılma yapmaması için bir adet de düğüm atmalısınız.
  • Haraşo örgü ile yapıma başlamalısınız. Bu modelde arkadan da önden de düz haraşo örülmesi gerekir.
  • 27 sıra kadar haraşo örmeye devam etmelisiniz. Bu kısım patiğin temelini oluşturacaktır.
  • Daha sonraki aşamada 10 ilmek kesilmelidir. Bu aşamada ip değiştirilmelidir.
  • 4 sırada bir renk değiştirerek patiğin üst kısmının da motifini kalan 17 ilmek üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Süslü bebek patikleri yapılışı sırasında kullandığınız iplerin dermatolojik onaydan geçirilmiş olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz. Bu şekilde ipin cilt sağlığınıza olumsuz etkisi de söz konusu olmayacaktır.

Nasıl Süsleyebilirsiniz?

Bebek patik örnekleri ve yapılışı kadar süslemenin de modelin şıklığı üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğu belirtilmelidir. Modelin muhteşem bir yapıya sahip olabilmesi için ahşap boncuklardan ya da düğmelerden faydalanabilirsiniz.

Tığ işi bebek patikleri yapılışı anlatımlı olarak ortaya koyulduktan sonram modelin ortaya çıkması hiç de zor olmayacaktır. Sürecin tamamlanması ve ana modelin ortaya çıkmasının sonrasında süsleme aşamasına da geçebilirsiniz. Bu aşamada dilediğiniz aksesuarı kullanabilirsiniz. Düğmelerden boncuklara kadar birçok farklı model süsleme aşamasında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Zorluk Derecesi Nedir?

Erkek bebek patik modelleri ve yapılışı sırasında zorluk bakımından büyük bir aralığa tabi olmayacaksınız. Özellikle örgüye yeni başlayan kişilerin dahi kolaylıkla kullanabileceği modellerin hazırlanmasına büyük önem verilmektedir. Bu süre içerisinde seçmiş olduğunuz şiş ve ip de pratik bir kullanıma sahipse neredeyse birkaç gün içerisinde modelinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir aksaklık meydana gelmeyecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ